ГРАДИМО МОСТОВЕ

У складу са темом овогодишње Дечје недеље ,,Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког детета", пожаревачка Библиотека одржала је још једну радионицу ,,Ако могу да бирам, бирам да комуницирам'', 4. октобра 2017. године. Учесници су били ученици 7. и 8. разреда ОШ ,,Краљ Александар I'' и ОШ ,,Свети Сава''. Радионицу је водила Славица Вучинић.

Оно што се могло приметити у раду са старијом групом јесте чињеница да тинејџери јесу стидљивији од својих млађих другара и теже показују оно што знају, али зато имају већу пажњу и боље схватају важност комуникације, да је  комуникација  оно што прави мост између нас и других људи и оно што нам омогућава да ту своју природу даље развијамо и унапређујемо.  Ефикасна комуникација је од великог значаја за многе области живота. Бити са другима је потреба која долази из урођене социјалне природе човека. Комуницирамо свакодневно, са породицом, пријатељима, партнером, сарадницима, па и са непознатим људима. Зато, квалитет комуникације одређује квалитет живота. Међутим, комуникација се не везује само за речи већ и за покрет, говор тела, израз лица, тон гласа и друге елементе невербалне комуникације које користимо свакодневно, чак и када тога нисмо свесни. Ђаци су видели из практичних вежби да и невербална комуникација игра значајну улогу у свеобухватној комуникацији. Можемо слободно рећи да човек повремено говори, али непрестано саопштава.

На самом крају, учесници су добили задатак да своја искуства и принципе пренесу својим другарима и својој породици